اطلاعیه

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اطلاعیه
  4. chevron_right
  5. اطلاعیه

📣 قابل توجه ساکنین محترم مجاور خیابان ولی عصر(عج)

🖌 شهرداری می‌تواند اراضی فاقد سازه و خالی از هر گونه مستحدثات ، بناهای مخروبه و نامناسب با وضع محل و ساختمان‌های نیمه تمام که وجود آن منافی با پاکیزگی محل ، موجب انتشار آلودگی یا مخدوش کردن سیما و منظر محل باشد را طبق ماده ۱۱۰ قانون شهرداری‌ها ، پس از طی مراحل قانونی به هر ترتیب که صلاح بداند تعیینِ تکلیف کند و حالت فعلی آن را تغییر دهد.
🖌 در اینگونه موارد شهرداریِ محل ابتدا اقدام به دیوارکشی یا نرده‌کشی اطراف زمینِ رها شده یا ساختمانِ نیمه تمام می‌کند و در این مدت به مالک مهلت می‌دهد تا وضعیت زمین یا بنا را اصلاح کند ، در صورت اهمال یا بی‌توجهی مالک طبق نظر کارشناسی و مصوبه ی شورای اسلامی شهر ، هر تغییری که لازم باشد در زمینِ رها شده یا ساختمانِ نیمه تمام یا مخروبه اعمال و هزینه آن را به علاوه ۱۰ درصد از مالک یا متصدی دریافت می‌شود . در اینگونه موارد تفاوتی بین املاک موقوفه و غیر موقوفه وجود ندارد.
🖌 شهروندان محترم در صورتی که زمین رها شده یا ساختمان نیمه‌ کاره‌ای در محل زندگی آنان سبب دپوی زباله یا تخلیه ی نخاله‌های ساختمانی شده می‌توانند مراتب را ضمن استشهادیه محلی به شهرداری اطلاع دهند؛ البته در صورت بی‌توجهی شهرداری ، پیگیری مسئله از طریق طرح دعوا علیه مالک در محاکم عمومی یا نزد دادستانی محل نیز وجود دارد.

🔻 روابـط عـمومی شـهرداری و شـورای اسـلامی شـهر بویین میاندشــت 🔺

🇮🇷 کانال شهر بویین میاندشت👇
@sh_bouinmiyandasht

🌍 وب سایت شهرداری 👇👇

شهرداری بوئین میاندشت

فهرست