#شهر_پایدار

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. اخبار
  4. chevron_right
  5. #شهر_پایدار

#شهر_پایدار

🔸 شـهری پایدار است که به فضاهای خود هویت ، روح ، و معنا ببخشد که در این راستا مسیر های پیاده محوری ، تجلی گاهِ حیات مدنی شهر و محل وقوع فعالیت های اجتماعی شهروندان محسوب میشود.
🔸 ایجاد فضاهایی مخصوص عابرین پیاده ، مسیرهایی مخصوص دوچرخه سواران و ورزشهای صبحگاهی و مسیرهای آرام بدون حضور وسایل نقلیه ی مزاحم … در واقع پیاده رو ها معابری هستند با بالاترین میزان حضور اجتماعی که در آنها اختیار کامل با شخص عابر پیاده است. فراهم کردن آسایشِ محیطی برای شهروندان به این هدفِ جامعه که محیطی سلامت میباشد جامه عمل می پوشاند.
🔸 یکی از تحولات اخیر در گرایش های جدید شهرسازی ، توجه به حرکت پیاده و نیازهای آن به عنوان یک موضوع مهم و اساسی شهری می باشد.
🔸 بی توجهی به نقشِ اجتماعی ، اقتصادی و معماری خیابان ها و ابعاد انسانی و توجه مخصوص به حرکت سواره روها و حل مسائل مختلف آن و غفلت از ساماندهی حرکت پیاده ، یکی از نقایص شهرسازی معابر محسوب می شود.
🔸 رویکرد شـهرداری و شـورای اسلامی شـهر بویین میاندشت در این دوره توجه به سلامت شهروندان و ایجاد شور و نشاط شهری و ارتقای منظر شهری بوده که این مهم با ساماندهی مسیر هزار متری با همت پرسنل عـمران و خدمات شـهری و تأسیسات شهری به وقوع پیوست.🔻 روابـط عـمومی شـهرداری و شـورای اسـلامی شـهر بویین میاندشــت 🔺

فهرست